Gripas ar peršalimas
^Į viršų

Gripas ar peršalimas

Kaip ir kiekvienais metais, šaltėjant orams, vėl susiduriame su kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau dažnai paprastą peršalimą prilyginame gripui ir atvirkščiai. Tai kuo šios infekcijos skiriasi?

Peršalus paprastai pasireiškia čiaudulys, kosulys, galvos skausmas, gerklės skausmas, sloga, bendras silpnumas, gali pakilti temperatūra. Šie simptomai dažniausiai trunka ne ilgiau kaip savaitę.

Gripo simptomai paprastai pasireiškia stipriau ir greičiau. Tai gerklės, galvos, raumenų skausmas, aukšta temperatūra, sloga, kosulys. Daugelis gripo simptomų susilpnėja arba išnyksta per savaitę, tačiau bendras silpnumas gali būti jaučiamas ir ilgiau. Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir peršalimo yra karščiavimas. Peršalimo metu karščiavimas yra nežymus, gali jo ir visai nebūti. Sergant gripu temperatūra dažniausiai pakyla daugiau nei 38 laipsniai, jaučiamas stiprus silpnumas ir nuovargis, raumenų skausmas.

Dažniausiai peršalimas praeina lengvai be komplikacijų, tačiau gripas nėra paprasta liga ir gali būti lydima rimtų komplikacijų. Tai virusinės arba bakterinės kilmės infekcijos:

• plaučių bei ausies uždegimai;

• sinusitas;

• angina;

• širdies raumens uždegimas;

• meningitas ir kt.

Meningitas gali pažeisti ne tik galvos, bet ir nugaros smegenų dangalus, pačias smegenis. Po šios komplikacijos žmogus gali apkursti ar apakti, kai kuriems gali susilpnėti atmintis.

Namų sąlygomis gripo profilaktikai labai svarbus organizmo atsparumo didinimas – grūdinimas, saugojimasis peršalimo, skersvėjų namuose ir darbe, tinkami bei pritaikyti sezonui rūbai ir avalynė.

Viena iš veiksmingiausių priemonių prieš gripą yra skiepai. Tai efektyviausia priemonė, padedanti išvengti gripo susirgimų ir/ar rimtų komplikacijų.

gripas ar persalimas 69491784